Výhody australské hypotéky

Každý druh úvěru na bydlení má své výhody i nevýhody a všechny mají samozřejmě i marketingové účely. A to je právě účel australské hypotéky, která funguje především jako marketingový tah na to, aby banky přilákaly více klientů. Může být pro vás ale velmi pozitivní.

mince u domku

Obrácená hypotéka

Propagace tohoto úvěru říká, že se jedná o variantu vzhůru nohama. Co tím ale myslí a o co přesně jde? Jedná se o kombinaci účelového a neúčelového hypotečního úvěru, který ale nemusíte využít pouze na koupi či rekonstrukci nemovitosti, ale prakticky na cokoli chcete a potřebujete. Obrovským pozitivem a lákadlem je výhodný úrok a jednotný poplatek za sjednání smlouvy.

Austrálie spočívá v tom, že čím více financí si půjčíte, tím nižší úrok zaplatíte. Maximálně vám ale sleví úrokovou sazbu o 0,4 procent. Musíte samozřejmě zastavit nemovitost a poplatky se odvíjí od její zástavní hodnoty a výše půjčených finančních prostředků. Do 70 procent máte vše zdarma, ale pokud budete potřebovat do 85 procent ze zástavní hodnoty nemovitosti, tak zaplatíte poplatek ve výši 2 900 korun.

předání klíčů

Dražší i levnější zároveň

Tento úvěr je vhodný jen pro některé zájemce. Pro některé bude dost nevýhodný, pro jiné zatraceně výhodný. Nejlepší je pro jedince, kteří chtějí fixaci na tři, pět nebo sedm let.

Pokud potřebujete běžnou účelovou půjčku, tak pro vás není nejlepší, protože je dražší než běžné půjčky tohoto typu. Pokud ho ale chcete využít místo spotřebitelského úvěru, tak neváhejte a uzavřete ho. Bude pro vás totiž mnohonásobně levnější.

Nejlepší pro vás bude samozřejmě navštívit banku a zeptat se na všechny podmínky, parametry, úrokové sazby i fixaci. Pokud tam nechcete rovnou běhat, tak využijte online kalkulačky nebo srovnávače, které vám s volbou snadno a rychle pomohou i z pohodlí vašeho domova. Základem je ale uvědomit si kolik peněz a k jakému účelu je budete využívat.